Пряма мова Президента АСМБР
- Андрій Мельник: українські народні дипломати відкривають для себе Вільнюс, Ригу і Стокгольм
- Андрій Мельник: Борони Боже, щоб ми безвідповідально ставились до таких страшних сторінок нашої історії, як сталінські репресії. Нам потрібна пам’ять.
- Відійшов у вічність Геннадій Йосипович Удовенко ...
- Андрій Мельник: Ми віримо у виконання наших планів - сприяти розвитку Кременчука - це те, чому ми з вами віддаємо свої сили, вміння і частину свого життя!
- Андрій Мельник: нотатки по дорозі з Кременчука до Харкова і назад. Короткі враження.
Популярне
- Вікторина з історії, географії, культури та економіки Республіки Індонезія 2012р.
- Вікторина з історії Республiки Польща
- Вікно міжнародної співпраці
- Перший віце-президент АСМБР Тетяна Мельник ознайомила слухачів Школи основ підприємництва при АСМБР з роботою підрозділів, що надають послуги підприємцям
- На базі офісу АСМБР працює Представництво відділу рекрутації відомого в Польщі вищого навчального закладу - Університету економіки
- Андрій Мельник: українські народні дипломати відкривають для себе Вільнюс, Ригу і Стокгольм
- Відійшов у вічність Геннадій Йосипович Удовенко ...
- Проект "Дунай єднає серця"
- Статут АСМБР
Меню користувача
Проект "Дунай єднає серця"
листопад 2012 року
(Інформація про підсумки двох поїздок)
У листопаді 2012 року Асоціацією сприяння міжнародному бізнесу та розвитку в рамках програми АСМБР «Кроки до пізнання світу» реалізовано черговий власний Проект «Дунай єднає серця».
В рамках проекту двічі, з 04 по 10 листопада та з 25 по 30 листопада, делегації народної дипломатії з України відвідали Угорщину, Словаччину та Австрію, побували в містах Будапешт, Братислава, Відень, Годолло та Дебрецен.
До складу делегацій увійшли представники декількох регіонів України – Полтавської, Житомирської, Кіровоградської, Харківської, Сумської, Київської, Донецької, Вінницької, Дніпропетровської та Харківської областей – загалом в двох поїздках взяли участь 121 особа.
Двічі протягом п’яти днів народні дипломати – активісти центрів дитячої дипломатії та європейських клубів, вчителі, журналісти та громадські діячі знайомились з містами Будапешт, Братислава, Відень, Годолло та Дебрецен.
Першу делегацію очолював Президент АСМБР Андрій Мельник, другу – перший віце-президент, виконавчий директор АСМБР Костянтин Брижаха.
Головна мета перебування народних дипломатів з України у трьох європейських державах – ознайомитись з досягненнями цих країн, з їх історією та культурою, представити досягнення України, її регіонів та міст.
Перебуваючи у столиці Угорської Республіки – місті Будапешт народні дипломати провели офіційну зустріч у мерії міста з координатором з закордонних справ паном Патріком Боросом.
Здійснили автобусну та пішохідну екскурсії, отримали незабутні враження під час прогулянки на екскурсійному пароплаві вечірнім Будапештом та на запрошення мерії міста відвідали музей образотворчих мистецтв.
Наступною зупинкою народних дипломатів стало місто Братислава – столиця Словацької Республіки. Саме тут окрім знайомства з історичними пам’ятками на членів делегації очікували офіційни зустрічи.
Члени українських делегацій зустрілись з віце-мером міста пані Вєрою Кімєрлінговою та провели змістовну екскурсію музеєм мерії Братислави.
28 листопада 2012 року, українців радо зустрічали у стінах Національної Ради (Парламенту) Словацької Республіки.
З українськими народними дипломатами зустрілись Перший віце-спікер Національної Ради пані Яна Лашакова (JUDr. Laššáková Jana), голова групи дружби з Україною, Депутат Національної Ради пан Мікулаш Крайкович (Bc. Mikuláš Krajkovič), Депутат Національної Ради пан Міхал Лукша (Mgr. Michal Lukša), Депутат Національної Ради пані Любіца Рожкова (PhDr. Ľubica Rošková), Депутат Національної Ради пан Маріан Кері (Mgr. Marián Kéry) та Депутат Національної Ради пан Андрій Колесік (Mgr. Andrej Kolesík).
Під час зустрічі обговорено питання співробітництва між Україною та Словаччиною. Поважні парламентарії відверто відповідали на запитання членів делегації. Про поважне ставлення до українських гостей зазначав той факт, що під час проведення зустрічі відбувалось засідання Народної Ради та поважні парламентарії відлучались на голосування.
Надалі делегація вирушила до замку Девін.
Цей замок – один із народних символів Словаччини, який розташувався в місці де Морава впадає до Дунаю та який свого часу був центром великоморавської держави – єдиним у історії могутнім оплотом слов’янства у цих землях.
Саме тут на запрошення князя Ростислава візантійські місіонери Кирило та Мефодій перекладали Біблію на слов’янську мову.
Наступного дня народні дипломати відкривали для себе столицю Австрійської Республіки – місто Відень. Розпочалось це знайомство з офіційної зустрічі у мерії міста.
Гостей зустрічав Голова комісії по культурі, депутат міської ради пан Ернст Воллер (Ernst Woller). Він у короткій доступній формі розповів гостям про історію потужного міста, про сучасний стан та його досягнення, відповів на численні запитання членів делегації.
Після офіційной зустричі у мерії Відня, делегації під керівництвом Костянтина Брижахи пощастило побувати на знаменитій Віденській різдвяній ярмарці.
Гості з України мали можливість погуляти ярмарковими вуличками з чудовими лавками, в яких продавалося величезна кількість ялинкових прикрас, новорічної символіки, тістечок, пряників, тортів, гідних частувань.
Всі члени делегації були в захопленні від відвідин Різдвяного ярмарку. Гості з України мали змогу насолодитися віденською кавою та тістечками, побачити предріздвяний яскравий Відень.
Останні місця зупинок у двох делегацій мали свої відмінності.
Так члени першої делегації відвідали передмістя Будапешту місто Годолло (Gödöllő), яке славиться своєю історією, музеями та в якому встановлено «Гонг Миру». Народні дипломати зустрілись з віце-мером міста паном Ксабо Петерфі, відвідали з екскурсіями королівську залізничну станцію та королівський палац, а також поряд з спорудою «Гонгу Миру» провели символічну церемонію «Дзвони Гонгу Миру».
Андрій Мельник разом з віце-мером Годолло очолили церемонію «Дзвони Гонгу Миру», члени делегації зробили запис у «Книзі Почесних гостей міста».
Друга делегація вирушила до міста Дебрецен – другого за величиною та значимістю міста Угорської Республіки. В цьому місті членів делегації приймали у міській ратуші, з гостями зустрівся віце-мер з питань науки та культури міста Дебрецен пан Бела Шомоді (Béla Somogyi).
Він розповів про своє місто, про його досягнення та відповів на запитання гостей з України. Костянтин Брижаха привітав угорських друзів від імені членів делегації. Заступник директора комунального підприємства «Кременчук Інвест» Кіра Булік розповіла про місто Кременчук, його промислово-економічний потенціал, інвестиційну привабливість, про підготовчу роботу зі створення Індустріального парку «Центральний» в Кременчуці. Члени делегації розповіли про свої міста і регіони.
Надалі делегація продовжила своє знайомство з містом під час пішохідної та автобусної екскурсій.
У містах Годолло та Дебрецен програма Проекту «Дунай єднає серця» завершилась, тож сповнені нових вражень та відкриттів народні дипломати вирушили до України.
Одним із напрямків діяльності АСМБР є розвиток народної та молодіжної дипломатії. Ми віддані ідеї європейської інтеграції України, формування позитивного іміджу нашої країни за кордоном.
Наше завдання – розповісти про Україну, міста та села, в яких ми живемо, навчаємось та працюємо, ознайомитись з досягненнями європейських держав, традиціями інших народів, знайти нових партнерів та друзів, розповісти про те, що Україна зацікавлена стати членом єдиної європейської родини.
Важливим аспектом успішної реалізації Проекту «Дунай єднає серця» стала підтримка Міністерства закордонних справ України та постійне опікування делегацій дипломатами Посольств України в Угорщині та Словаччині, які допомагали вирішувати технічні питання та супроводжували членів делегації під час офіційних зустрічей.
В майбутньому ми плануємо продовжувати організувати подібні поїздки до столиць та відомих міст країн Європи, переслідуючи головну мету – ознайомлення української молоді з досвідом євроінтеграції, європейськими цінностями, формування позитивного іміджу нашої країни закордоном.