Актуальні проекти
- Творчий конкурс, присвячений 100-річчю відновлення державності Литви
- Місто Кременчук – відкрите для людей
- Оголошено про початок Вікторини з історії , географії, економіки та культури Республіки Польща
- На базі офісу АСМБР працює Представництво відділу рекрутації відомого в Польщі вищого навчального закладу - Університету економіки
Пряма мова Президента АСМБР
- Андрій Мельник: українські народні дипломати відкривають для себе Вільнюс, Ригу і Стокгольм
- Андрій Мельник: Борони Боже, щоб ми безвідповідально ставились до таких страшних сторінок нашої історії, як сталінські репресії. Нам потрібна пам’ять.
- Відійшов у вічність Геннадій Йосипович Удовенко ...
- Андрій Мельник: Ми віримо у виконання наших планів - сприяти розвитку Кременчука - це те, чому ми з вами віддаємо свої сили, вміння і частину свого життя!
- Андрій Мельник: нотатки по дорозі з Кременчука до Харкова і назад. Короткі враження.
Популярне
- Вікторина з історії, географії, культури та економіки Республіки Індонезія 2012р.
- Вікторина з історії Республiки Польща
- Вікно міжнародної співпраці
- Перший віце-президент АСМБР Тетяна Мельник ознайомила слухачів Школи основ підприємництва при АСМБР з роботою підрозділів, що надають послуги підприємцям
- Статут АСМБР
- Увага! В серпні 2011 року буде проведено навчальний семінар – тренінг для підприємців та промисловців, які бажають співпрацювати з іноземними інвесторами
- МАКСИМ КУЛЬЧИЙ
- Проект «Весняна Рига»
- Будапешт – перлина Дунаю
Меню користувача
Проект "Балтiйськi друзi"
Проект АСМБР - «БАЛТІЙСЬКІ ДРУЗІ»
02.07-08.07.2012р.
У липні 2012 року Асоціацією сприяння міжнародному бізнесу та розвитку спільно з Українським центром молоді та дітей в Латвії та організацією української громади у Литві, в рамках Програми «Кроки до пізнання світу», успішно реалізовано черговий власний Проект «Балтійські друзі».
В рамках Проекту, з 02 по 08 липня 2012 року, делегація народної дипломатії з України відвідала Литву, Латвію та Швецію.
До складу делегації увійшло 46 осіб, що представляли декілька регіонів України. Це – школярі та студенти, вчителі та професори, підприємці та журналісти, представники органів місцевого самоврядування та лікарі.
Перебуваючи у столиці Литовської Республіки – місті Вільнюс делегація ознайомилась з його історичними та культурними пам’ятками, надбаннями литовського народу, побувала в Українській автокефальній церкві у Вільнюсі, вік якої налічує понад 500 років. У приміщенні церкви делегацію зустрів отець Павло, який розповів про історію церкви, про життя української громади у Литовській Республіці.
Цікавою стала зустріч народних дипломатів з представниками української діаспори у Литві та спілкування з заступником Посла України у Литві, Радником Посольства Сергієм Попиком, який розповів про стан литовсько-українських відносин та відповів на запитання народних дипломатів. Приємною несподіванкою для делегації під час зустрічі стало вітання відомого композитора Володимира Зубицького, який виконував твори для своїх співвітчизників.
Важливою складовою Проекту стала зустріч членів делегації у Сеймі Литовської Республіки з литовськими парламентаріями, які представляли депутатські групи «Литва – Україна» та «Європесимісти». Традиційно офіційним зустрічам передувало знайомство з Сеймом, історією парламентаризму Литовської Республіки. Під час дискусій з парламентаріями народні дипломати дізналися про історію та діяльність Сейму, співпрацю Литви з Україною, європейську інтеграцію, політику Литовської Республіки, процес відродження національних традицій та незалежності Литовської Республіки, радянський період історії Литви та боротьбу народу за незалежність.
В свою чергу члени делегації активно розповідали про Україну, свої міста та регіони, презентували їх привабливість, промисловий та культурний потенціал.
В інтерв’ю литовському радіо керівник делегації, Президент АСМБР Андрій Мельник розповів про рух народної дипломатії в Україні, презентував місто Кременчук та Полтавщину, закликав інвестувати в Україну, сприймати нашу Державу як надійного партнера.
Знайомство з країнами Балтії народні дипломати продовжили в столиці Латвійської Республіки місті Рига.
Делегація традиційно ознайомилась з історичними та культурними пам’ятками столиці Латвії під час вечірньої екскурсії містом, провели зустріч з представниками української діаспори в Латвії, взяли участь у фестивалі Балтійських народів, тощо.Яскравою подією стало відвідання міста Сігулда, яке ще називають Латвійською Швейцарією. Під час екскурсії народні дипломати ознайомились з: Турайдським замком (11 століття), який був практично повністю зруйнований і відновлений у наш час; замками Біріні й Крімулдський; печерою Гутманя — самою великою печерою в Латвії із джерелом, що вважали святим. Члени делегації мали змогу помилуватися Національним парком Гауя та мальовничими берегами стрімкої ріки Гауи, які з'єднує канатна дорога.
Частина делегації провела офіційну зустріч у Латвійському інтеграційному фонді. З представниками делегації зустрілись директор Фонду пані Айя Бауере, керівник відділу нагляду за проектами пані Олена Шайцане, керівник відділу проектів пані Алда Себре. Під час зустрічі йшлося про діяльність Фонду, про напрямки можливого співробітництва з українськими партнерами в рамках реалізації спільних проектів та програм.
Незабутнім, сповненим позитивних емоцій та вражень стало відвідання делегацією столиці Королівства Швеції міста Стокгольм, шлях до якого народні дипломати подолали на паромі «Tallink», що відходить з міста Рига. Враховуючи, що в Швеції програма не передбачала проведення офіційних зустрічей, тож члени делегації ознайомились з містом, прогулялися його колоритними вуличками.
Підводячи підсумки, можна сміливо зазначити що Проект дозволив створити необхідну атмосферу, яка сприяє розвитку громадянської позиції наших співвітчизників, їх причетності до європейських цінностей, надає українцям можливість не тільки довідатись про багату європейську спадщину, а й відчути себе громадянами Європи, виявити активну позицію щодо своїх можливостей.
Знайомлячись з роботою інститутів державних органів влади, спілкуючись з поважними дипломатами, представниками громадських організацій та українських діаспор учасники Проекту отримали знання, на основі яких формуються певні уявлення, вміння, навички щодо функціонування в політичному, правовому, економічному та культурному полі сучасного європейського співтовариства.
Реалізовуючи Проект Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку ставила за мету ознайомити українців з досвідом європейської інтеграції, європейськими цінностями, традиціями та культурою.
Ми віддані ідеї євроінтеграції України, формування позитивного іміджу нашої країни за кордоном та зацікавлені і в подальшому використовувати інструментарій народної дипломатії для досягнення вказаної мети.
Учасники поїздки під час зустрічей активно презентували можливості, освітній, науковий та економічних потенціал, туристичну привабливість своїх міст, регіонів, України.