Пряма мова Президента АСМБР
- Андрій Мельник: українські народні дипломати відкривають для себе Вільнюс, Ригу і Стокгольм
- Андрій Мельник: Борони Боже, щоб ми безвідповідально ставились до таких страшних сторінок нашої історії, як сталінські репресії. Нам потрібна пам’ять.
- Відійшов у вічність Геннадій Йосипович Удовенко ...
- Андрій Мельник: Ми віримо у виконання наших планів - сприяти розвитку Кременчука - це те, чому ми з вами віддаємо свої сили, вміння і частину свого життя!
- Андрій Мельник: нотатки по дорозі з Кременчука до Харкова і назад. Короткі враження.
Популярне
- Вікторина з історії, географії, культури та економіки Республіки Індонезія 2012р.
- Вікторина з історії Республiки Польща
- Вікно міжнародної співпраці
- Перший віце-президент АСМБР Тетяна Мельник ознайомила слухачів Школи основ підприємництва при АСМБР з роботою підрозділів, що надають послуги підприємцям
- На базі офісу АСМБР працює Представництво відділу рекрутації відомого в Польщі вищого навчального закладу - Університету економіки
- Андрій Мельник: українські народні дипломати відкривають для себе Вільнюс, Ригу і Стокгольм
- Відійшов у вічність Геннадій Йосипович Удовенко ...
- Проект "Дунай єднає серця"
- Андрій Мельник: нотатки по дорозі з Кременчука до Харкова і назад. Короткі враження.
Меню користувача
Проект «Чарівний Краків: сторінки історії та сучасність»
ПРОЕКТ АСМБР
«ЧАРІВНИЙ КРАКІВ: СТОРІНКИ ІСТОРІЇ ТА СУЧАСНІСТЬ».
13 – 17 листопада 2013 року Асоціацією сприяння міжнародному бізнесу та розвитку реалізовано черговий власний Проект Чарівний Краків: сторінки історії та сучасність».
В рамках підготовки Проекту виконавчою дирекцією АСМБР, протягом вересня – жовтня 2013 року, було сформовано делегацію народної дипломатії, до складу якої увійшло 45 осіб, які представляли Полтавську, Сумську, Донецьку, Харківську, Дніпропетровську та Одеську області. Переважно це викладачі, учні загальноосвітніх шкіл, студенти вищих навчальних закладів, журналісти, представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
13 листопада 2013 року делегація вирушила до історичного серця Польщі – міста Краків і вже 14 листопада народних дипломатів зустрічало сонячне місто. Облаштувавшись у Готелі «Артур» члени делегації, у супроводі кваліфікованого гіда вирушили на своє перше знайомство з чарівним Краковом, його тисячолітньою історією, багатою культурною і архітектурною спадщиною. Краків - колишня столиця Польщі, місто – в якому проводилися коронації польських королів, місто – яке по праву вважається культурним центром країни і входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, передовий центр польського наукового, культурного та артистичного життя.
В цей день українці відвідали Вавель, де ознайомились з палацами та соборами, Кафедральний собор святих Станіслава і Вацлава, пройшли вуличками старого міста, від Вавельського пагорба до Флоріанських воріт, відвідали ринкову площу та суконні ряди.
15 листопада 2013 року, став офіційним днем перебування делегації в Кракові, який розпочався в Залі Портретів Мерії міста Кракова офіційною зустріччю з заступником Президента міста з питань освіти паном Тадеушом Матушом, який привітав українців від імені Президента міста, коротко розповів про його історію та сучасний розвиток.
Президент АСМБР, Андрій Мельник від імені делегації сердечно подякував організаторам зустрічі та привітав присутніх громадян Польщі з Днем Незалежності Республіки Польща, який святкувався 11 листопада.
Надалі заступник директора департаменту освіти пан Даріуш Домаєвскі презентував українським гостям структуру освіти в Кракові. Краків – головний центр освіти Польщі. У місцевих школах і дитячих садках в навчальному році 2012/13 навчається 96727 осіб, в місті 11 університетів та учбових закладів уровня академій, здесь здобувають вищу освіту понад 170 тисяч студентів. В місті розташовані вищі навчальні заклади які налічують по декілька століть. На реалізацію завдань в галузі освіти місто Краків витратило у 2012 році 1,182 млрд. злотих.
Після обговорення презентації та невеличкої перерви частина делегації вирушила до 5-го ліцею ім. Августа Вітковського, який було створено наказом короля Австрії у 1871 році як Імператорсько-Королівського реального коледжу в Кракові.
Другій частині делегації було презентовано проект «Study in Krakow», який провели представник Академіі ім. Фрича-Моджевського пан Єжи Марцінковскі та представник Економічного Університету пані Катажина Нич.
Проект «Study in Krakow» об’єднав зусилля десяти вищих навчальних закладів міста та міської влади в напрямку промоції освітнього потенціалу Кракова, залучення до міста студентів з інших країн світу та надання їм всебічної допомоги. По закінченні презентації та короткої дискусії друга частина делегації вирушила до двох вищих навчальних закладів міста - Економічного Університету, що має статус державного, та Академіі ім. Фрича-Моджевського який є найбільшим у місті приватним ВНЗ.
В цей час керівник делегації, Президент АСМБР, директор КП «Кременчуцький центр міжнародних зв’язків та економічного розвитку міста «Кременчук Інвест» Андрій Мельник провів робочу зустріч з Керівником Краківського Центру Обслуговування Інвесторів Департаменту розвитку міста пані Катажиною Висоцкою та радником з інвестиційних питань Краківського Центру Обслуговування Інвесторів пані Магдаленою Войтович.
Закінчився день вечерею за участю віце-консула Генерального Консульства України в Кракові пані Таміли Шутак. В невимушеній і теплій обстановці українці поділилися з віце-консулом своїми враженнями від поїздки до Кракова, задали запитання які їх цікавили. Пані Таміла Шутак розповіла членам делегації про роботу Консульства, про можливості співпраці з Польською Республікою на регіональному рівні.
16 листопада 2013 року, народні дипломати направились з екскурсією до одного із районів Кракова – Тинець. Саме тут, у південно-західній частині Кракова на вапняковій скелі, що на березі річки Вісли, розташоване Бенедиктинське абатство – пам'ятник культури Малопольського воєводства.
Археологічні знахідки свідчать про те, що перші поселення на пагорбі Тинець (Tyniec) з'явилися за 3000 років до нашої ери. У середині XI століття, недалеко від Кракова, на скелястому березі Вісли, оселилися чорні ченці. У другій половині XI століття тут було побудовано кам'яні будівлі монастиря. Першою з них стала романська базиліка. Потім нові споруди виросли у південній частині храму, утворивши внутрішній двір. До теперішнього часу збереглися південна стіна базиліки з романським порталом, монастирський фундамент, трапезна і фрагменти архітектурного декору. У XV столітті церква і монастир було реконструйовано у готичному стилі і розширено ву південному і західному напрямках. Наразі тут проживає понад 30 ченців, в тому числі один із України
Закінчився візит делегації до Польщі відвіданням Музею соляних копалень у містечку Величка. Члени делегації протягом трьох годин знаходились під землею в чудовому світі, створеному природою та руками людей.
Глибоко під поверхнею в Польщі лежить щось приголомшливе, але маловідоме за межами Східної Європи. Століттями шахтарі добували тут сіль, але те, що залишилося після них просто захоплює дух.
Копальні розташовані в районі Кракова , маленькому містечку Величка, де проживає близько 20 тисяч осіб. Це містечко було засновано у дванадцятому столітті місцевим герцогом , з метою розробки багатих місцевих покладів солі. Розробка велася до 1996 року, проте покоління шахтарів непросто добували сіль. Вони залишили після себе захоплюючі дух свідчення свого часу у вигляді статуй міфічних, історичних і релігійних персонажів. Після подолання дерев'яних сходів довжиною в півтори сотні метрів , відвідувачам соляної шахти відкривається приголомшливий вигляд. Делегація була зачарована красою підземного собору, каплиці, скульптур… Тут дуже багато статуй у натуральну величину, на створення яких йшли місяці, а може бути й роки. Неймовірно, але навіть люстри у соборі зроблені із солі.
Для огляду відкрито менше одного відсотка шахти, проте і цієї частини - майже чотири кілометри в довжину - більш, ніж достатньо. Після огляду експозицій з екскурсоводом делегація піднялася на поверхню.
17 листопада 2013 року делегація повернулась до України.